Ayurvédská masáž

Ayurvéda začala vznikat již před 5000 lety. Zakládá na přírodních léčebných technikách, které se používají dodnes. Ajurvéda se nazývá také jako "Věda o životě". Cílem je vnitřní rovnováha, které dosáhneme například zdravým životním stylem, stravou i pozitivním myšlením. Vnitřní nerovnováha může naopak značit nemoc. Existuje mnoho faktorů, které ideální, vyvážený stav narušují. Ajurvéda má tedy za úkol tyto faktory odhalit, eliminovat a vytvořit v těle rovnováhu. Ajurvédské léčebné metody jsou například akupunktura, podávání bylinek, detoxikace, meditace a masáž.

Ajurvédské masáže jsou nyní čím dál více žádané, jelikož při této masáži dochází k uvolnění celého těla a mysli od negativních vlivů - jako je například stres. Při této masáži také dochází k účinněmu vylučování toxinů. Do našeho těla se dostávají chemické látky formou různých léků či konzervovaných potravin, kde se hromadí a narušují energetickou rovnováhu. Během masáže tělo vylučuje velké množství toxinů, které se hromadí hluboko ve svalových tkáních, kostech i kůži. To napomáhá také lepší regeneraci. Ajurvéda také příznivě ovlivňuje všechny systémy v našem těle; lymfatický, trávicí, dýchací, imunitní, nervový, pohybový systém a podporuje také krevní oběh. Ajurvédská masáž kladně působí na psychický stav jedince a doporučuje se rovněž při poruchách trávení či nespavosti.

Masáž je v ayurvédě vysoce ceněna. Je doporučována pro každodenní používání. Pravidelná masáž uvolňuje svaly, nervy, kosti a celé tělo.

Nejvýznamnější přínosy masáže:

  • odstranění únavy a stresu
  • odstranění nadbytečného vzduchu z tkání
  • zlepšení zraku
  • posílení těla na fyzické i psychické úrovni
  • zpevnění pokožky
  • navození stavu ke kvalitnějšímu spánku
  • zvyšování odolnosti vůči disharmonii a nemoci